Hvem deltager i debatterne?

i alfabetisk rækkefølge


Amalie Hellebert Hvid

Anders J Andersen, kommunalbestyrelsesmedlem i Vordingborg Kommune (S)

Anders Thestrup, kommunalbestyrelsesmedlem i Vordingborg Kommune (V)

Ann Descroix, rektor, ZBC, Vordingborg

Anne Valentina Berthelsen, folketingskandidat SF

Annelise Murakami, LivaRehab

Arne Grevsen, Stedfortrædende formand, LO

Astrid Kragh, MF S

Brian Bressendorff, folketingskandidat S

Brigitte Klintskov Jerkel, MF KF

Camilla Schwalbe, medlem af Tårnby Kommunalbestyrelse (S)

Charlotte Bisserup Bechfeldt, folketingskandidat V

Charlotte Roest, byrådsmedlem Næstved (S)

Christel Schaldemose, medlem af Europa Parlamentet (S) 

Christina Busk, miljøpolitisk chef, Plastindustrien

Claus Hjort Frederiksen, forsvarsminister (V)

Connie Hedegaard, formand KR Foundation, tidligere minister og EU kommissær

Dan Jørgensen, tidligere fødevareminister (S) 

Daniel Irvold, kommunalbestyrelsesmedlem i Vordingborg (KF)

David Trads, politisk kommentator 

Dorthe Gro

Ea Dahl Abildgaard, Ungdomsrådet

Ellen Lykkegaard, gruppeformand 3F

Eva Flyvholm, MF EL

Flora Ghosh, stifter og direktør, LivaRehab

Frederik Damgaard, LA

Frederik Vad, formand DSU

Gitte Porsmose, projektleder, Sund Uddannelse, Region Sjælland

Heino Knudsen, regionsrådsformand i Region Sjælland (S) 

Henrik Dahl, MF LA

Henrik Høegh, tidligere fødevareminister (V)

Henrik Holmer, tidligere borgmester Vordingborg (S)

Henrik Rindom, psykiater og overlæge

Holger Rasmussen 

Jacob Mark, MF SF

Jeanette Sjøberg, Danmark Lærer Forbund

Jeppe Kofod, medlem af Europa Parlamentet (S)

John Brædder, borgmester Guldborgsund

John Foley, stifter COPITS

Johnny Storm

Jørn Rasmussen, Murermester Jørn Rasmussen Køge A/S

Kaare Dybvad, MF S 

Karen Hækkerup, direktør for Landbrug og Fødevarer

Kathrine Olldag, folketingskandidat Radikale Venstre

Kim Errebo, DF

Kim Kliver, politiinspektør

Lars Aagerup, Professionshøjskolen Absalon

Lars Andersen

Laura Lindahl, MF LA

Lene Lange, professor, Department of Chemical and Biochemical Engineering, DTU

Lennart Damsbo, MF S

Lotte Svendsen, filminstruktør

Magnus Heunicke, MF S

Marcus Knuth, MF V 

Marianne Vind, næstformand, HK Privat og næstforkvinde i Kvinderådet

Martin Graff, Enhedslisten

Martin H Bender

Mette Gjerskov, MF S

Michael Errebo

Mikael Smed, borgmester Vordingborg

Mona Striib, forbundsformand i FOA

Morten Fjellerad, lærer, Møn Skole

Morten Stig Christensen, direktør, Dansk Håndbold Forbund 

Nick Hækkerup, MF S

Nicolaj Sørensen

Niels Fuglsang, Copenhagen Business School

Rasmus Eriksen, Copenhagen Business School

Per B Christensen, formand for kommission for undersøgelse af lærernes arbejdstid 

Pernille Rosenkrantz-Theil, MF S

Peter Brinch

Peter Mogensen 

Rebekka Mahler, Kvinfo

René Christensen, MF DF 

Sascha Faxe, udviklingskonsulent INSP Roskilde

Sigrid Friis Proschowsky, formand for Radikal Ungdom

Sofie Carlø

Søren Espersen, MF DF

Steffen Steffensen, erhvervsleder Møn 

Stine Bosse, formand Europabevægelsen

Susan Thydal, kommunalbestyrelsesmedlem i Vordingborg (S)

Thomas Ravn-Pedersen, chefredaktør, Verdens Bedste Nyheder

Tina Møller Madsen, gruppeformand 3F

Ulla Grundtvig Brask

Ulrich Breuning, informationskonsulent, filmekspert, forfatter og foredragsholder 

Ulrik Hesislev, praktiserende læge i Haslev Lægecenter

Willi Becke, Malermester Willi Becke ApS

Zenia Stampe, MF R